fbpx

Elastyczny anonim

Kolejne zmiany w WizzAir. Po dotychczasowych zmianach zasad odprawy (pisaliśmy o tym tutaj), wielkości bagaży (tutaj) i usłudze blokady ceny (tutaj) przewoźnik wprowadził usługę “Elastyczny towarzysz podróży”.

Na czym ona polega?

Naszym zdaniem jest ona pomocna w naszych, cypryjskich warunkach gdy tak naprawdę do końca nie jest wiadome kiedy dostaniemy urlop. Ile razy zdarzało Wam się, że wraz z współmałżonkiem mieliście wykupione bilety a na końcu poleciała tylko jedna osoba. Teraz to się zmienia. Nowa usługa pozwala kupić bilety bez podawania wszystkich nazwisk współpasażerów w trakcie rezerwacji. Dzięki temu będzie można najpierw nabyć tanie bilety, a dopiero później szukać kogoś, kto z nami poleci.

W momencie rezerwacji musisz zapłacić pełną cenę biletu i opłaty za wszystkie wybrane usługi dla wszystkich pasażerów. Nazwiska wszystkich pasażerów należy podać najpóźniej podczas odprawy online. Jeśli wykupisz taryfę Plus (obejmującą opcję odprawy na lotnisku) i chcesz skorzystać z usługi, będzie to możliwe tylko wtedy, gdy najpóźniej na trzy (3) godzin przed wylotem podasz online nazwiska pozostałych pasażerów. – czytamy na stronie WizzAir

Jak wykupić usługę? To nie jest trudne. Proces rezerwacji się nie zmienia. Jest tylko jedna różnica – podajecie jedno nazwisko a w przypadku innych nazwisk zaznaczacie ptaszkiem tekst “Dodam nazwisko później”:

Jak widzicie na grafice usługa kosztuje 44 zł od “anonima” a możecie zarezerwować bilety nawet dla 9 osób! Wszystkie bilety i opłaty za usługi (w tym za usługę Elastyczny towarzysz podróży)  należy opłacić podczas finalizacji rezerwacji. Nazwiska pozostałych pasażerów można dodać później, otwierając rezerwację.

Zobaczcie jakie ceny aktualnie oferuje WizzAir na cypryjskie loty:

Czy Wam taka usługa się przyda? Na pewno przyda się organizatorom wyjazdów grupowych, którzy będą mogli w ostatniej chwili wpisać dane osobowe uczestników wycieczek. A w naszym przypadku? Podejrzewamy, że także będzie pomocna. Zawsze zamiast żony można zabrać ze sobą … przyjaciela wpisując jego dane w ostatniej chwili. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!