fbpx

El Diablo namieszał na Cyprze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Okazuje się, że cypryjska propozycja na Eurowizję 2021 zszokowała nie tylko Cypryjczyków – wiele osób oskarża Cypr o plagiat

Portal eurowizja.org twierdzi wprost, że piosenka od pierwszych sekund łudząco przypomina kilka światowych hitów. Początek piosenki to charakterystyczne brzmienia dla Anywhere – przeboju, który Rita Ora wydała w 2017 roku. Z kolei pierwsze takty refrenu mówią wprost, że twórcy El Diablo co najmniej inspirowali się hitem Bad Romance z repertuaru Lady Gagi.


Co ciekawe, znawcy eurowizyjnych produkcji twierdzą także, że teledysk do El Diablo to niemal kopia klipu Zary Larsson, Love Me Land.

Na Cyprze, zarówno piosenka jak i teledysk, spowodowały niezłe zamieszanie. Niektóre środowiska katolickie twierdzą wprost, że nie może ona reprezentować wyspy na międzynarodowym konkursie. Telewizja publiczna, w specjalnie wydanym oświadczeniu, poinformowała jednak, że nie zmieni piosenki na inną.

Zobaczcie skrót poprzednich propozycji Cypru:Porównując piosenkę tegoroczną z latami poprzednimi wyraźnie widać różnice – propozycje w latach poprzednich były łatwe, proste i przyjemne do słuchania dla Greków i Cypryjczyków i, z wyjątkiem konkursu w 2019 roku, nie zachwycały europejskiej publiczności. Przypomnijmy, że standardem jest już 12 punktów od Grecji.


65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 18, 20 i 22 maja 2021 w hali Ahoy w Rotterdamie.
Będzie to piąty konkurs, który odbędzie się w tym kraju


Jedno jest pewne – piosenka już namieszała na europejskim rynku muzycznym – miejmy jednak nadzieję, że namiesza także podczas głosowań.

Może Cyprowi uda się w tym roku wygrać i w przyszłym roku konkurs Eurowizji zostanie zorganizowany na Cyprze…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!