EkoLotniska?

Cypryjskie lotniska korzystają z własnych baterii słonecznych!

Nowy park fotowoltaiczny na lotnisku w Larnace zapobiegnie emisji ponad 3850 ton CO₂ rocznie. Firma dodała, że ​​wraz z ich parkiem fotowoltaicznym w Pafos około 28 procent zapotrzebowania na energię dwóch międzynarodowych lotnisk zostanie pokrytych energią słoneczną.

Minister transportu Alexis Vafiades, który w środę zainaugurował park fotowoltaiczny w Larnace pogratulował firmie i podziękował wraz z prezesowi zarządu Hermes Airports za zieloną transformację kraju. Wyraził też nadzieję, że inne firmy z całej wyspy pójdą za jego przykładem.

Mamy nadzieję, że wysiłek w osiąganie celów będzie podejmowany nie tylko przez rząd. Nie może tego zrobić sam rząd. Musi to być wysiłek, w który zaangażowane będą prywatne firmy” – powiedział.

Zauważył, że każdy musi zrozumieć, że jest to zbiorowy wysiłek, w którym każdy bierze na siebie część ciężaru, aby osiągnąć cele.

Ze swojej strony prezes zarządu Hermes Airports Christoph Petit powiedział, że park fotowoltaiczny jest dowodem zaangażowania Hermes Airports w redukcję śladu węglowego, zauważając, że jego działanie zapobiegnie emisji ponad 3850 ton CO₂ rocznie.

Na lotnisku w Pafos od kilku miesięcy działa park fotowoltaiczny. 

Łącznie te dwa parki fotowoltaiczne pokryją 28 procent rocznego zapotrzebowania na energię dwóch lotnisk w kraju.

Elektrownia fotowoltaiczna na lotnisku w Larnace, która została zbudowana na obszarze 36 000 m², będzie generować 6 milionów kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie. Podobnie park lotniczy w Pafos ma produkować 1,9 miliona kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie.

Całkowita produkcja energii w obu lotniskowych parkach fotowoltaicznych odpowiada rocznemu zużyciu ponad 1320 gospodarstw domowych.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading