Eko wojsko na Cyprze

Cypryjska armia dostała 19 milionów euro na modernizację sieci elektrycznej

Około 19 milionów euro zostało zapewnione przez ministerstwo obrony za pośrednictwem programu funduszy strukturalnych Unii Europejskiej Thalia na instalację systemów fotowoltaicznych w koszarach Gwardii Narodowej w ramach polityki środowiskowej i energetycznej.

Gwardia Narodowa jest jedną z największych i najbardziej energochłonnych organizacji na Cyprze.

Ministerstwo w komunikacie podało, że łączna moc instalowanych systemów szacowana jest na około 12 MW. Oczekuje się, że projekt rozpocznie się na początku 2023 roku, a zakończy w 2027 roku.

Pełna instalacja i eksploatacja systemów jest częścią ogólnokrajowego ogólnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych i przyczyni się o 2,5% do wydajności systemów fotowoltaicznych, które Republika musi zainstalować do 2030 roku.

Ponadto ministerstwo, zgodnie z decyzją rządu, zawarło porozumienie z Urzędem Energetycznym na wymianę prawie wszystkich energochłonnych zewnętrznych lamp oświetleniowych w lampach Gwardii Narodowej na lampy typu LED. Do tej pory w 14 obozach Gwardii Narodowej wymieniono 2200 energochłonnych lamp, a do końca roku kolejnych 4400 zostanie wymienionych.

No i mamy kolejne oszczędności – szczególnie, że za wszystko zapłaci Unia Europejska.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading