EAC wycofuje się z podwyżki

EAC zdecydowało o wycofaniu odwołania z sądu – nie będzie podwyżki stawek za energie elektryczną

Wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie zarządu EAC (zakładu energetycznego) z ministrem energetyki George’em Papanastasiou w wyniku którego firma zdecydowała się wycofać z sądu odwołanie od decyzji CERA (regulator rynku energii).

Dla nas, konsumentów, spotkanie było bardzo istotne gdyż ważyły się losy wysokości naszych rachunków za prąd.

Przypomnijmy, że EAC złożyło w ubiegłym roku wniosek do CERA o zezwolenie na podniesienie cen o 25% – operator nie wyraził na to zgody. EAC odwołało się więc do sądu.

Zdaniem ekspertów, argumenty EAC były o tyle istotne, że sąd przyznałby firmie rację i wyraził zgodę na podwyżkę ceny za kilowatogodzinę o 25% co bezpośrednio przełożyłoby się na wzrost rachunków za energię elektryczną o około 25%.

Trudno powiedzieć jakich argumentów użył minister, ostatecznie jednak firma zdecydowała się wniosek z sądu wycofać a powstałą stratę za rok ubiegły pokryć z własnych rezerw finansowych.

Podwyżki jednak w tym roku prawdopodobnie nie unikniemy, gdyż EAC złożyła do CERA kolejny wniosek – tym razem cena za kilowatogodzinę ma wzrosnąć o około 6% co realnie podniesie wysokość rachunków o około 2-4%.

Wniosek ma zostać rozpatrzony jutro.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!