E-wizyty w zakresie międzynarodowych rent i emerytur

Z dniem 1 lutego 2021 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizytę w zakresie międzynarodowych emerytur i rent. 

Osoby, które pracowały za granicą i zbliżają się do wieku emerytalnego zastanawiają się czy otrzymają polską czy zagraniczną emeryturę. Wątpliwości pojawiają się też w zakresie rent. Teraz mozna to sprawdzić, wystarczy  skonsultować się z ekspertem ZUS poprzez wideorozmowę.

E-wizytę rezerwujemy poprzez stronę internetową www.zus.pl/e-wizyta.

Do wirtualnej wizyty w  ZUS potrzebny będzie komputer lub telefon z kamerką i mikrofonem.

W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy EMERYTURY I RENTY MIĘDZYNARODOWE. Warto pamiętać, że poszczególne oddziały ZUS obsługują sprawy z różnych krajów, dlatego najlepiej już na tym etapie wybrać odpowiednią placówkę zajmującą się realizacją umów międzynarodowych.

Proponujemy zajrzeć też na stronę Ambasady RP w Nikozji, gdzie informacje zawarte dotyczą  osób pracujących na Cyprze.  Podane są tam wszystkie potrzebne adresy mailowe.

Podczas rezerwacji podajemy swoje dane, wybieramy tematykę rozmowy oraz pasujący nam dzień i godzinę spotkania online z pracownikiem Zakładu. Numer telefonu i adres email, który klient podaje podczas rezerwowania e-wizyty, będzie potrzebny do kontaktu z nim. Dzień przed spotkaniem na podany numer telefonu osoba umawiająca się na wideorozmowę otrzyma sms z przypomnieniem o niej, natomiast w dniu e-wizyty, na godzinę przed spotkaniem, otrzyma maila, w którym będzie link do rozmowy.

Zachęcamy naszych czytelników, którzy skorzystają z serwisu, o podzielenie się wrażeniami z wirtualnej obsługi i ogólnego działania nowego serwisu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!