fbpx

Dzisiejszej nocy pośpimy dłużej

Dzisiejszej nocy, na Cyprze, cofniemy zegar z godziny 4:00 na 3:00. W rezultacie choć rano będzie jaśniej, to już w okolicach 17. będzie całkiem ciemno.

Dla tych co muszą rano wstać – jest to dobra informacja, Ci z Was którzy są na nocnej zmianie w pracy – będą musieli pracować godzinę dłużej. Cypryjskie rząd opublikował odpowiedni dekret w Dzienniku Urzędowym Republiki 19 lipca 2019 (Ε.Ε Παρ. ΙΙΙ “κ(Ι), Αρ.5171, Κ.Δ.Π 247/2019)

Zmiana czasu dotyczy wszystkich krajów europejskich i następuje dokładnie w tym samym momencie – na przykład w Polsce, w związku z różnicą czasu, przestawimy zegary z 3:00 na 2:00. W tym roku czas zostanie zmieniony także na stronie okupowanej. Kilka lat temu zrobiło się niezłe zamieszanie, kiedy w ślad za Turcją, na północy nie zmieniono czasu. Obchodziliśmy wtedy Nowy Rok dwa razy na wyspie. Było też niezłe zamieszanie z na przykład autobusami szkolnymi w miejscowościach zamieszkiwanych przez społeczności Turków i Greków cypryjskich. Z dojazdami do pracy, gdy trzeba przekroczyć zieloną linię. Czyste szaleństwo.

Decyzja na temat likwidacji zmian czasu trwa w Unii Europejskiej od lat, odbyły się także konsultacje społeczne w tej sprawie – niestety, pomimo większej ilości osób przeciwnych zmianie czasu, politycy nadal nie wycofali się z poprzednich ustaleń.

Nieoficjalnie mówi się w kuluarach unijnych, że kolejna, wiosenna zmiana czasu (w ostatni weekend marca) może być ostatnią.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!