fbpx

Dziś Święto Państwowe

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dziś na Cyprze obchodzone jest Święto Wniebowstąpienia (Assumption Day).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie sklepy tego dnia powinny pozostać zamknięte. Jeżeli jednak którykolwiek z właścicieli sklepów zdecyduje się na otwarcie swojego punktu sprzedaży jest zobowiązany, zgodnie z obowiązującym prawem i wytycznymi ministerstwa, do wypłacenia podwójnej stawki wynagrodzenia. Podobnie jest z punktami gastronomicznymi i hotelami. Pracownicy, którzy będą tego dnia w pracy otrzymają podwójne wynagrodzenie lub dodatkowy dzień wolny.


Pojawi się także więcej patroli policyjnych i zwiększona obecność funkcjonariuszy policji, szczególnie na głównych drogach prowadzących do wybrzeża i gór.


Nacisk zostanie położony na nadmierną prędkość, niebezpieczne wyprzedzanie, jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz niezapinanie pasów bezpieczeństwa lub jazda bez kasku.

Spodziewajcie się wzmożonego ruchu na cypryjskich drogach – wszyscy będą chcieli ten dzień spędzić wraz z rodzinami na odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Kolejne święto państwowe na Cyprze dopiero w piątek 1 października…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!