fbpx

Dziś ruszają szczepionkobusy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pracownicy ponad 100 hoteli we wszystkich okręgach wyrazili zainteresowanie zaszczepieniem się przeciwko koronawirusowi po tym, jak hotelarze zorganizowali z ministerstwem zdrowia mobilne jednostki szczepień.

Według dyrektora generalnego Cypryjskiego Stowarzyszenia Hoteli (Pasyxe) szczepienia rozpoczną się w sobotę w Pafos. Minister zdrowia Michalis Hadjipantelas i stała sekretarz ministerstwa, Christina Yiannaki, mają odwiedzić jednostkę mobilną, która rozpocznie akcję szczepień w Aphrodite Hills.


Jak dotąd około 1500 pracowników w 107 hotelach we wszystkich dzielnicach wyraziło zainteresowanie szczepieniami w mobilnych punktach szczepień.


Szczepienia przez jednostki mobilne pracowników hotelowych, z których około 50 procent nie jest zaszczepionych, zostało zorganizowane z inicjatywy Pasyxe po tym, jak pracownicy wymieniali jako przyczyna nie szczepienia się do tej pory, obawy o opóźnienia w ośrodkach szczepień, co oznaczałoby zakłócenie ich praca.

Pracownikom hotelu zaoferowana zostanie szczepionka Pfizer, a osobom powyżej 50. roku życia zostanie również udostępniona opcja AstraZeneca. Hotelarze z niecierpliwością oczekują, że więcej pracowników zostanie zaszczepionych jako sposób na poprawę krajowego rankingu bezpieczeństwa Covid-19, aby przyciągnąć więcej turystów.

Przypomnijmy, że w chwili obecnej portal szczepień jest otwarty non stop dla wszystkich chętnych osób powyżej 16. roku życia.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!