fbpx

Dziś potwierdzono 198 nowych zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia informuje, że zgodnie z informacjami otrzymanymi w dniu dzisiejszym przez Jednostkę Nadzoru Epidemiologicznego z laboratoriów kontraktowych na łącznie 7049 rozpoznań laboratoryjnych zidentyfikowano 198 nowych przypadków zakażeń COVID-19.

W szczegółach bieżące sprawy wyglądały następująco:

 • Z 694 próbek pobranych w procesie śledzenia kontaktów już potwierdzonych przypadków zidentyfikowano 64 przypadki.
 • Z 2847 próbek pobranych z inicjatywy prywatnej zidentyfikowano 98 przypadków.
 • Spośród 475 próbek pobranych z Laboratoriów Mikrobiologicznych Szpitali Ogólnych zidentyfikowano 15 przypadków.
 • Spośród 289 próbek pobranych w ramach skierowań lekarzy osobistych i kontroli grup specjalnych za pośrednictwem Poradni Zdrowia Publicznego zidentyfikowano 8 przypadków.
 • Z 1379 próbek pobranych w dystrykcie Limassol w ramach kontroli pracowników objętych zwolnieniami w zakresie przemieszczania się do iz okręgów Limassol i Pafos, zidentyfikowano 9 przypadków.
 • Spośród 528 próbek pobranych w ramach programu kontroli uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zidentyfikowano 4 przypadki.

Ponadto testy laboratoryjne zostały przeprowadzone przez następujące programy, bez wykrycia przypadku:

 • Z próbek pobranych w ramach programu kontroli struktur imigracyjnych wykonano 45 badań laboratoryjnych,
 • Z próbek pobranych w ramach kontroli pasażerów i repatriantów wykonano 207 diagnoz laboratoryjnych,
 • W ramach poboru próbek przeprowadzonego przez KOP w Stowarzyszeniach uczestniczących w jego imprezach wykonano badanie laboratoryjne 1 próbki,
 • Z próbek pobranych od mieszkańców Kato Pyrgos Tillirias zakończono 114 diagnoz laboratoryjnych i
 • Z próbek pobranych w Okręgu Pafos w kontekście kontroli pracowników objętych zwolnieniem z ruchu do iz Okręgów Limassol i Pafos, wykonano 470 badań laboratoryjnych.

Należy zauważyć, że dzisiejsze nowe przypadki obejmują 14 weryfikacji PCR z przypadków, które zostały wykryte pozytywnie za pomocą metody szybkiego testu antygenowego w poprzednich dniach. Co do reszty, badanie laboratoryjne metodą PCR nie zostało jeszcze zakończone. Pozytywne testy szybkiego wykrywania antygenu potwierdzone metodą PCR są uwzględnione w ogólnej liczbie przypadków poniżej.

Szpital Ogólny Famagusta leczy 57 osób z pozytywnym wynikiem na wirusa SARS-CoV-2, z których sześć znajduje się na Oddziale Intensywnej Terapii. Ponadto, Oddział Intensywnej Terapii Szpitala Ogólnego w Nikozji leczy łącznie dziesięciu pacjentów, z których czterech jest poza respiratorem. Kolejnych dziesięć osób jest leczonych na oddziale COVID-19 w Nicosia General Hospital.


źródło PIO, foto: Thomas de LUZE (Unsplash)


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!