fbpx

Dziś Pafos zamknie parkingi

Pafos rozpoczyna jeden z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych projektów który wprowadzi miasto w nową erę cyfrową, czyli tworzenia inteligentnych miejsc parkingowych.

Na potrzeby instalacji czujników inteligentnego systemu zarządzania przestrzenią Gmina Pafos informuje, że w niedzielę zostanie wyłączone 50 miejsc na parkingu za dawnym posterunkiem policji w Pafos oraz miejsca na ulicy Grigori Afxentiou po stronie przedszkola. Parking zostanie zamknięty na 24 godziny od godziny 18:00.

Od poniedziałku 30 sierpnia od godz. 18.00 do wtorku do godz. 18.00 kolejne 50 miejsc zostanie zamkniętych na parkingu za dawnym posterunkiem policji w Pafos oraz na ulicy Grigori Afxentiou od strony szkoły podstawowej.


Projekt instalacji i utrzymania inteligentnego systemu zarządzania parkingiem ma łączny budżet około 916 tys. euro i będzie miał okres realizacji 7 miesięcy na dostawę, instalację i eksploatację oraz 8 lat na jego utrzymanie.


Projekt zakłada zarządzanie 3300 miejscami parkingowymi w zorganizowanych przestrzeniach i pasach z wykorzystaniem czujników w każdej lokalizacji. 

Powstanie aplikacja mobilna, dzięki której użytkownicy będą informowani o dostępnych miejscach parkingowych a także o uiszczeniu opłat parkingowych.

Mamy nadzieję, że wszystkie remonty zakończą się w miarę szybko – jazda samochodem po centrum Pafos w chwili obecnej to istna katorga.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!