fbpx

Dziś ostatni dzień na Road TAX

Do dziś, do północy, należy opłacić podatek drogowy za 2021 rok

Tylko do dziś, do północy, istnieje możliwość opłaty podatku drogowego za 2021 r. bez dodatkowych opłat. Po tym terminie zostanie naliczona dodatkowa opłata (10% wartości podatku + 10€). Podatek drogowy można odnowić na okres trzech, sześciu, dziewięciu lub 12 miesięcy.


Pojazdy muszą posiadać ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie.


Wszyscy właściciele pojazdów, którzy odnowili podatek drogowy w 2020 r., ale nie zamierzają tego robić w 2021 r., muszą powiadomić departament, że unieruchamiają swój pojazd, wypełniając formularz TOM12B. Niezastosowanie się do tego spowoduje, że opłata pozostanie nieuregulowana i będzie normalnie naliczana.

Pojazdy, dla których podatek drogowy nie został odnowiony w 2020 r. i nie zostały zgłoszone jako unieruchomione, zostaną skreślone z rejestru departamentu, chyba że zaległa kwota zostanie zapłacona, a podatek drogowy odnowiony do czwartku 11 marca 2021 r.

W przypadku zezłomowania pojazdu należy złożyć w wydziale wniosek (formularz TOM98A) i zaświadczenie wydane przez upoważnione zakłady, aby właściciel nie był już zobowiązany do zapłaty podatku drogowego.

Podatek drogowy można odnawiać przez cały rok przez Internet (https://www.jccsmart.com/road-transport-department/4888160), w bankach, centrach pomocy obywatelskiej, powiatowych urzędach pocztowych i okręgowych urzędach wydziału transportu drogowego ministerstwa transportu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!