fbpx

Dziś orędzie Prezydenta Cypru

Jak już wcześniej informowaliśmy, dziś, o godzinie 18:30, odbędzie się posiedzenie rządu Cypru w sprawie wprowadzenia nowych ograniczeń w związku z pandemią SARS-CoV-2. Po posiedzeniu, około 20:30 Prezydent Cypru wygłosi orędzie do narodu.

Cypryjskie media spekulują i przekazują “potwierdzone” informacje ze swoich źródeł. Mowa jest między innymi o rozszerzeniu na cały kraj ograniczeń stosowanych w tej chwili w dystryktach Pafos i Limassol:

  • prowadzenie restauracji (restauracji, barów, kawiarni, pizzerii, barów z przekąskami itp.) jest dozwolone do 22:30. 
  • w godzinach 23:00 – 5:00 obowiązuje godzina policyjna
  • zawieszone są wszystkie wieczorne zajęcia sportowe i towarzyskie dla dzieci poniżej 18. roku życia

Istotną rolę w dzisiejszych decyzjach Rady Ministrów mają odegrać właściwi ministrowie finansów Konstantinos Petridis i pracy Zeta Aimilianidou, którzy ponoszą ciężar wspierania realnej gospodarki, zatrudnienia i finansów publicznych. Wiedzą, że możliwości budżetowe są niewystarczające i pojawią się problemy zwłaszcza w kwestii bezrobocia oraz w niektórych grupach zawodowych. 

Pojawiające się w sferze publicznej informacje powodują panikę wśród przedsiębiorców. Nieoficjalnie mówi się, że lokale mogą zostać zmuszone do zamknięcia się już o godzinie 18:00.

Niemożliwe jest zamknięcie o 18:00, przy takim środku rząd wprowadzi nas w swego rodzaju „pośrednią blokadę”, co będzie miało bardzo poważne konsekwencje dla naszych miejsc pracy – powiedział prezes stowarzyszenia ośrodków rekreacyjnych (Osika) Neophytos Thrasyvoulos

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na decyzje rządu – te dzisiejsze będą miały znaczący wpływ na dalsze funkcjonowanie wielu firm i osób.

Jak informuje biuro prasowe Prezydenta Cypru, po orędzi zabierze głos Minister Zdrowia, który wyjaśni nowe zasady obostrzeń.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!