fbpx

Dziś nadzwyczajne posiedzenie rządu w sprawie COVID19

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Prezydent Cypru Nikos Anastasiadis przewodniczył wczoraj wieczorem w Pałacu Prezydenckim posiedzeniu Naukowej Grupy Doradczej ds. Koronawirusa w obecności Ministrów Finansów, Edukacji, Pracy i Zdrowia.

Podczas spotkania wysłuchano sugestii, jak zająć się pandemią w świetle obecnego obrazu epidemiologicznego. Prezydent, po wysłuchaniu propozycji grupy doradczej, zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów na jutro 9 grudnia o godz. 10:00 w Pałacu Prezydenckim. 

To właśnie podczas dzisiejszego posiedzenia mają zostać podjęte decyzje związane z ewentualnymi, nowymi ograniczeniami. Cypryjskie media, powołując się na nieoficjalne wypowiedzi członków grupy doradczej sugerują, że wcześniej zapowiadane “poluźnienie” obostrzeń w okresie Bożego Narodzenia nie jest możliwe. Niektórzy z członków komitetu sugerują wprowadzenie podobnego do wiosennego zamknięcia wyspy.

Początkowo posiedzenie rządu miało odbyć się w piątek, jednak ze względu na wyjazd Prezydenta na obrady unijne, odbędzie się właśnie jutro.


foto: PIO


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!