fbpx

Dziś nadzwyczajne posiedzenie komisji. Będzie lockdown?

Po ostatnich zakażeniach, Prezydent Cypru Nikos Anastasiadis zwołał na dziś, na godzinę 19:00, nadzwyczajne spotkanie z zespołem doradców epidemiologicznych w obecności Ministra Zdrowia w celu oceny obrazu epidemiologicznego i podjęcia odpowiednich decyzji po zwiększonej liczbie przypadków.

Wczoraj potwierdzono 116 nowych przypadków zakażeń (wykonano jedynie 2803 testów z czego aż 1173 na lotniskach – potwierdzono 11 przypadków), ale w sobotę potwierdzono aż 314 przypadków w tym 92 w jednym zakładzie pracy wśród 145 wykonanych testów!

W szpitalach w Nikozji i Famaguście leczonych jest aktualnie 77 pacjentów z SARS-CoV-2 w tym aż 13 umieszczono na oddziałach intensywnej terapii.

Niestety, mieszkańcy Cypru nie przestrzegają zaleceń. Pracownicy restauracji, kawiarni czy hoteli przestrzegają zaleceń, natomiast klienci już mniej.

Jak spekuluje wiele osób, w tym nieoficjalnie te z kręgów rządowych, jutro mogą zapaść decyzje o przeprowadzeniu ogólnokrajowej kwarantanny. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ponownie aby wyjść z domu będziemy musieli wysłać sms.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!