Dziś Dzień Nauki Polskiej

Dziś, 19. lutego, czyli dzień urodzin Mikołaja Kopernika, kiedy to obchodzimy Dzień Nauki Polskiej

Mikołaj Kopernik to światowej sławy naukowiec, ale i nasz wielki polski boahter, którego powinien znać każdy. W rocznicę jego urodzin, wyrażając cześć, w uznaniu dla jego dokonań, ale także i dorobku polskich naukowców ustanowiono Dzień Nauki Polskiej. Dzisiejsze święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką. Polska nauka i polskie osiągnięcia naukowe zapisały się na stałe w światowej historii i stanowią istotny wkład w rozwój naszej cywilizacji.

Mikołaj Kopernik wsławił się jako prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz i niższy duchowny katolicki, doktor prawa kanonicznego. Zajmował się również astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią, filologią i astrologią.


Za dwa dni, czyli 21. lutego obchodzony jest światowy Dzień Języka Ojczystego. Celem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego, które zostało uchwalone przez UNESCO w 1999 roku. Dla Polaków powinno być to ważne wydarzenie, ponieważ nasz język mimo tego, że niezwykle trudny to jest też wyjątkowy, różnorodny i piękny. Warto więc go pielęgnować i traktować z należytym uznaniem, a Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest do tego odpowiednią okazją.

Oto jak sami uczniowie wypowiadają się o zajęciach języka polskiego na Cyprze:

O naszych przyszłych polskich naukowców na Cyprze dbają placówki nauczające języka polskiego, które pod patronatem Ambasady w Nikozji oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej aktywnie działają już od ponad 10 lat.

Szkoły umożliwiają naukę języka polskiego, uczą też elementów polskiej historii i geografii, polskich tradycji oraz polskiej kultury. Zajęcia są również świetnym uzupełnieniem edukacji greckiej i angielskiej prowadzonych w szkołach cypryjskich.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from CYPR24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading