Dziś będzie 35 stopni w górach!

Obowiązuje pomarańczowe ostrzeżenie dla gór i żółte dla pozostałych obszarów kraju!

Służba Meteorologiczna wydała dwa ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami.

Pierwsze dotyczy pomarańczowego alertu , który informuje, że maksymalna temperatura w najwyższych górach (1150-1650 mnpm) ma wzrosnąć do około 35 stopni Celsjusza . Alert obowiązuje od godziny 12:00 do godziny 18:00.

Drugie dotyczy żółtego ostrzeżenia – maksymalna temperatura w obszarach wewnętrznych ma wzrosnąć do około 40 stopni . Oczekuje się, że ostrzeżenie będzie obowiązywać do godziny 18:00 dzisiejszego popołudnia.


Na powyższej mapie widać aktualnie panującą temperaturę – mapa jest interaktywna i po naciśnięciu przycisku „play” będzie widoczna temperatura – im ciemniejszy kolor tym temperatura jest wyższa.
Po najechaniu na konkretną miejscowość rozwinie się prognoza kilkudniowa.

W atmosferze, do czwartku, od czasu do czasu będzie zawieszony drobny pył.

Dziś pogoda będzie przeważnie bezchmurna, natomiast na zachodnim i północnym wybrzeżu od czasu do czasu będą obserwowane lokalnie zwiększone niskie chmury. Wiatr będzie początkowo wiał z południowego wschodu na południowy zachód i lokalnie na północny zachód, od słabego do umiarkowanego, 3 do 4 stopni w skali Beauforta, by po południu przejść z południowego zachodu na północny zachód, z tą samą intensywnością i lokalnie umiarkowaną, 4 stopni w skali Beauforta. 

Temperatura wzrośnie do około 40 stopni w głębi kraju, około 32 na zachodzie i północnych wybrzeżach, około 33 na pozostałych wybrzeżach i około 35 stopni w wyższych górach.

Temperatura w nocy spadnie do około 25 stopni w głębi lądu i na wybrzeżach oraz około 24 stopni w wyższych górach.

Jutro rano, głównie na obszarach południowo-wschodnich i wschodnich, mogą tworzyć się rzadkie mgły lub zamglenia. 

Temperatura do soboty nie powinna znacząco się zmienić, pozostając powyżej średnich wartości klimatycznych w tym sezonie.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading