fbpx

Dziś 245 nowych potwierdzonych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia Cypru potwierdziło dziś 245 nowych zakażeń koronawirusem na podstawie 7235 testów PCR w tym 36 przypadków z wcześniejszym dodatnim testem antygenowym.

Szpital Ogólny Famagusta leczy 63 osoby z pozytywnym wynikiem na wirusa SARS-CoV-2, z których pięć przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii. Ponadto Oddział Intensywnej Terapii Szpitala Ogólnego w Nikozji leczy łącznie dziewięciu pacjentów, z których trzech jest pod respiratorem. Kolejnych 11 osób jest leczonych na oddziale COVID-19 w Nicosia General Hospital, a siedmiu pacjentów jest leczonych na oddziale w Limassol General Hospital.

Wykonano także 6208 szybkich testów antygenowych na podstawie których wykryto 79 wyników dodatnich (skierowano je do dokładnego przebadania testami PCR).

DystryktIlość testówIlość zakażeń
Pafos7704
Limassol137024
Larnaka119410
Famagusta37712
Nikozja249729

Z przeliczenia ilości wykonanych testów oraz ilości potencjalnych zakażeń, można wnioskować, że najgorsza sytuacja panuje w regionie Famagusty oraz Limassol:

Najmniejszy odsetek zakażeń, od początku testowania szybkimi testami antygenowymi widoczny jest w Pafos, jednak właśnie ten dystrykt przez cały czas poddawany jest kwarantannie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!