fbpx

Dziś 188 potwierdzonych przypadków

Dziś, czyli w czwartek 22.10.2020 roku, potwierdzono 188 kolejnych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 na Cyprze. Zgodnie z danymi przekazanymi przez Jednostkę Nadzoru Epidemiologicznego wykonano 4304 testów.

Zidentyfikowano między innymi 22 przypadki zakażenia z kontaktów osób u których wcześniej potwierdzono zakażenia, 140 przypadków u osób, które same zgłosiły się do laboratoriów bez skierowania i 7 przypadków u pasażerów na cypryjskich lotniskach.

Dyrektor szpitala w Famaguście Amalia Hadjiyianni, który jest szpitalem dedykowanym do przypadków koronawirusa, powiedziała, że placówka potrzebuje więcej personelu medycznego i pielęgniarskiego.

Krewni pacjentów leczonych w naszym szpitalu powinni wiedzieć, że ich bliscy są w dobrych rękach, nie powinni się martwić. Nasi lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni czynią nadludzkie wysiłki, aby zapewnić sprawny przebieg wszystkich operacji w szpitalu i odpowiednią opiekę nad pacjentami.
W zeszłym tygodniu wszystkie pielęgniarki musiały pracować na dwie zmiany, a obecnie jest trzech lekarzy, którzy są pod telefonem 24 godziny na dobę. Czasami wszyscy trzej muszą być w szpitalu

Łącznie 22 pacjentów z koronawirusem jest obecnie leczonych w szpitalu w Famaguście, z których czterech znajduje się na oddziale intensywnej terapii.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!