Dzieje się w szkole w Limassol

W ciągu zaledwie kilku dni w szkole w Limassol wydarzyło się naprawdę sporo. Najpierw jeden z uczniów ujawnił film na którym nauczyciel policzkuje ucznia, potem podpalono jedną z klas, w końcu ojciec jednego z uczniów zaatakował dyrektora placówki.

Film został opublikowany w telewizji ANT1 i jak widzicie na nim jeden z nauczycieli uderza uczennicę w twarz.

Mężczyzną, który zaatakował w środę dyrektora placówki okazał się ojcem osoby, która została ukarana za nagrywanie i rozpowszechnianie w sieci filmów z życia szkoły. Chciał podobno wyjaśnić całą sytuację i po prostu poniosły go nerwy.

W czwartek około 6:30 rano sprzątaczka zauważyła ogień w klasie w której doszło do całego incydentu. Jak poinformowali strażacy ogień został podłożony w śmietniku przy drzwiach do klasy. Nie zostały jeszcze ustalone straty.

Szkołę w czwartek odwiedził minister edukacji – spotkał się z przedstawicielami rodziców, uczniami i nauczycielami. Zapowiedział śledztwo w sprawie pobicia ucznia. Jak informują publiczne cypryjskie media już miesiąc temu rodzice zwrócili się pisemnie do ministerstwa o wszczęcie procedur bezpieczeństwa w szkole. Już w kwietniu uczniowie zgłaszali kradzieże, palenie, petardy, pożary i zakłócenia porządku w klasach. Niestety, ministerstwo nie reagowało.

Po wizycie w szkole minister zapowiedział ustawienie w szkole ochrony i szczegółowe przeanalizowanie problemów.

Od jutra będziemy zmieniać przepisy regulujące funkcjonowanie szkół, które, jak wszyscy uzgodniliśmy, zawierają pewne przepisy, które można zmienić, aby móc poprawić sytuację – powiedział.

Ministerstwo przeanalizuje także możliwość wydania całkowitego zakazu używania telefonów komórkowych w cypryjskich szkołach.

[bar group=”812″]


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading