fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 30'C 🌥
  • Nicosia 34'C ☼
  • Larnaca 33'C 🌥
  • Ayia Napa 33'C 🌥
  • Paphos 30'C ☁
  • Limassol 30'C 🌥
  • Nicosia 34'C ☼
  • Larnaca 33'C 🌥
  • Ayia Napa 33'C 🌥
  • Paphos 30'C ☁

Dzieci szukają domów

Około 500 dzieci znajduje się obecnie pod opieką Służb Opieki Społecznej, z których wiele zostało albo usuniętych z rodzin z powodu niewłaściwego środowiska lub ich rodzice nie byli w stanie zaspokoić ich potrzeb.

Szef stowarzyszenia „Love Nest”, Dimos Thoma, powiedział, że na chwilę obecną jest 130 dzieci bez opieki. Dzieci przybyły na Cypr drogą morską i mieszkają w kwaterach państwowych. 160 dzieci umieszczono w rodzinach zastępczych.Dodał, że kolejne 340 dzieci potrzebuje rodzin zastępczych.

Rodzina, która deklaruje zainteresowanie opieką nad dzieckiem, jest badana przez Social Welfare Services, aby upewnić się, że jest w stanie zapewnić odpowiednie środowisko dzieciom usuniętym z ich rodziny biologicznej z wielu powodów, takich jak znęcanie się lub zaniedbanie.

Zgodnie z kryteriami służb socjalnych, potencjalni rodzice zastępczy muszą być osobami dorosłymi, które są w dobrym zdrowiu fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Ich podstawową motywacją musi być wystarczająca rezerwa miłości i wytrzymałości, aby opiekować się dzieckiem, które nie jest ich własnym. Ponadto, jeśli mają własne dzieci, muszą im wyjaśnić wszystko, co należy wiedzieć o wychowaniu. Przyszli rodzice zastępczy muszą także być w stanie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, zachowaniami i uczuciami przybranych dzieci, być w stanie opiekować się dziećmi i oferować pozytywne doświadczenia z płynnego życia rodzinnego.

Thoma powiedział, że ponieważ koszty wychowania dziecka są wysokie, rodzice zastępczy otrzymują zasiłki, które obejmują zakwaterowanie, odzież, wyżywienie, opiekę, drobne wydatki osobiste, koszty transportu, pieluchy, zajęcia pozaszkolne i kultywowanie specjalnego zainteresowania. Wysokość zasiłku jest różna w zależności od potrzeb każdego dziecka, ale zauważył, że rodzice zastępczy często partycypują w kosztach. Niektóre z dzieci wymagają specjalistycznych zabiegów, które są odpowiedni subsydiowane przez służby rządowe.

Pracownicy socjalni są w ścisłej komunikacji z rodzinami w celu weryfikacji potrzeb i interwencji w razie potrzeby. Są oni również upoważnieni do bezpośredniego kontaktu z dziećmi, jeśli uznają to za konieczne, a także mogą przeprowadzać niezapowiedziane wizyty w domach rodzin zastępczych.

Skomentuj

Więcej w tym temacie: