fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 27'C ☼
  • Nicosia 27'C ☼
  • Larnaca 29'C ☼
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 27'C ☼
  • Limassol 27'C ☼
  • Nicosia 27'C ☼
  • Larnaca 29'C ☼
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 27'C ☼

Dzieci szukają domów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Około 500 dzieci znajduje się obecnie pod opieką Służb Opieki Społecznej, z których wiele zostało albo usuniętych z rodzin z powodu niewłaściwego środowiska lub ich rodzice nie byli w stanie zaspokoić ich potrzeb.

Szef stowarzyszenia „Love Nest”, Dimos Thoma, powiedział, że na chwilę obecną jest 130 dzieci bez opieki. Dzieci przybyły na Cypr drogą morską i mieszkają w kwaterach państwowych. 160 dzieci umieszczono w rodzinach zastępczych.Dodał, że kolejne 340 dzieci potrzebuje rodzin zastępczych.

Rodzina, która deklaruje zainteresowanie opieką nad dzieckiem, jest badana przez Social Welfare Services, aby upewnić się, że jest w stanie zapewnić odpowiednie środowisko dzieciom usuniętym z ich rodziny biologicznej z wielu powodów, takich jak znęcanie się lub zaniedbanie.

Zgodnie z kryteriami służb socjalnych, potencjalni rodzice zastępczy muszą być osobami dorosłymi, które są w dobrym zdrowiu fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Ich podstawową motywacją musi być wystarczająca rezerwa miłości i wytrzymałości, aby opiekować się dzieckiem, które nie jest ich własnym. Ponadto, jeśli mają własne dzieci, muszą im wyjaśnić wszystko, co należy wiedzieć o wychowaniu. Przyszli rodzice zastępczy muszą także być w stanie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, zachowaniami i uczuciami przybranych dzieci, być w stanie opiekować się dziećmi i oferować pozytywne doświadczenia z płynnego życia rodzinnego.

Thoma powiedział, że ponieważ koszty wychowania dziecka są wysokie, rodzice zastępczy otrzymują zasiłki, które obejmują zakwaterowanie, odzież, wyżywienie, opiekę, drobne wydatki osobiste, koszty transportu, pieluchy, zajęcia pozaszkolne i kultywowanie specjalnego zainteresowania. Wysokość zasiłku jest różna w zależności od potrzeb każdego dziecka, ale zauważył, że rodzice zastępczy często partycypują w kosztach. Niektóre z dzieci wymagają specjalistycznych zabiegów, które są odpowiedni subsydiowane przez służby rządowe.

Pracownicy socjalni są w ścisłej komunikacji z rodzinami w celu weryfikacji potrzeb i interwencji w razie potrzeby. Są oni również upoważnieni do bezpośredniego kontaktu z dziećmi, jeśli uznają to za konieczne, a także mogą przeprowadzać niezapowiedziane wizyty w domach rodzin zastępczych.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!