Dzieci kierowcami?

Policjanci z Pafos mówią wprost – dzieci za kierownicą to prawdziwa plaga.

Cypryjskie nastolatki, coraz częściej, pomimo braku posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów jeżdżą nimi wraz z grupą znajomych. W ostatnim czasie policja odnotowała aż pięć tego typu przypadków.


Posiadacze „miękkiego” prawa jazdy nie mogą samodzielnie prowadzić pojazdu – wraz z nimi musi znajdować się w pojeździe trzeźwy, pełnoprawny kierowca posiadający prawo jazdy minimum od dwóch lat.


Ta poważna sytuacja pojawiła się w trakcie intensyfikacji kontroli drogowych w celu zlikwidowania nieprawidłowości związanych z kodeksem drogowym oraz zastosowania bardziej restrykcyjnych środków w związku ze wzrostem ruchu na drogach po przywróceniu ruchu turystycznego.

Niektórym z nieletnich przysługiwało prawo do studenckiego prawa jazdy, ale nie towarzyszył im dorosły, doświadczony kierowca, inni nie byli nawet w wieku szkolnym. Niektórzy jeździli samochodami i motorowerami w obrębie dzielnicy mieszkalnej, bez zgody i wiedzy właścicieli pojazdów.

Już w ubiegłym roku pisaliśmy o prowadzących 13. czy 14. latkach, którzy odwozili będących pod wpływem alkoholu krewnych – teraz wyraźnie widać, że młodzież samodzielnie, nawet bez wiedzy rodziny, prowadzi pojazdy silnikowe.

Niestety, po raz kolejni „dorośli” Cypryjczycy udowadniają, że dzieciom wolno więcej…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading