Dyskusja o uczelniach wyższych trwa

Już 25. raz w Nikozji spotkali się rektorzy wyższych uczelni by dyskutować wraz z Prezydentem Anastasidesem o modernizacji szkolnictwa wyższego. 
W swoim przemówieniu prezydent Anastasiades pochwalił wyniki współpracy między uniwersytetami z Cypru, zauważając, że jest to pozytywna informacja zwrotna dla studentów i społeczeństwa.

Prezydent stwierdził, że jednym z priorytetów Rządu jest podniesienie poziomu edukacji uniwersyteckiej poprzez zintegrowaną strategię polityczną, która koncentruje się na oferowaniu wysokiej jakości możliwości kształcenia uniwersyteckiego i uczenia się przez całe życie w najbardziej zaawansowanych sektorach. Dzięki temu Cypr będzie znany za granicą jako regionalne centrum edukacji, badań i innowacji.
Spośród 32000 studentów uczęszczających do szkół wyższych Cypru w roku akademickim 2012-2013, 8 000 było obywatelami innych krajów europejskich i krajów trzecich.

W roku akademickim 2017-2018 całkowita liczba studentów wzrosła do 48000, połowa z nich pochodziła z krajów europejskich i krajów trzecich.

Na Cyprze działa osiem uniwersytetów, z których trzy są publiczne, a pięć jest prywatnych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!