Dym przesłonił słońce (film)

Wczorajszy pożar składowiska starych opon w Vasilikos spowodował, że słońce schowało się za dymem

Pożar wybuchł w sobotnie popołudnie naprzestrzeni wypełnionej starymi oponami w centrum przetwarzania Vasilikos, między wioskami Kalavasos i Mari.

Dyrektor departamentu środowiska, Costas Hadjipanayiotou, który był na miejscu, powiedział CNA, że wygląda na to, że pożar był spowodowany awarią rozdrabniacza opon, który się zapalił. Zdaniem dyrektora, opony były tam składowane zgodnie ze wszystkimi zasadami – firma posiadała wszystkie wymagane pozwolenia.

Według policji pożar wybuchł tuż po godzinie 14.00. Strażacy walczyli całe popołudnie i wieczór, aby ugasić pożar. W poście na Twitterze, rzecznik straży pożarnej, Andreas Kettis, napisał, że początkowo na miejsce wjechały trzy pojazdy Emak, a dwa kolejne przyjechały z Larnaki i Limassol.

Podejmowane są ogromne wysiłki, aby ugasić ogień – napisał Kettis. 
Nie ma ryzyka rozprzestrzenienia się, ale czas potrzebny do jego ugaszenia będzie długi ze względu na charakter i właściwości materiału palnego…

Cementownia Vassiliko jest główną jednostką zarządzającą i przetwarzającą zużyte opony na Cyprze i wykorzystuje te opony jako źródło energii dla swoich potrzeb operacyjnych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading