Dwugodzinny strajk na lotnisku

Przez dwie godziny pasażerowie nie mogli nadać ani odebrać bagaży na lotnisku w Pafos

Około 70 pracowników naziemnych na lotnisku w Pafos zorganizowało w sobotni wieczór dwugodzinny strajk w związku z możliwymi zwolnieniami, co miało wpływ na łącznie osiem lotów, podczas których pasażerowie nie mogli odebrać bagażu.

Przestój w pracy między 20:00 a 22:00 wpłynął na loty z Holandii, Danii i Wielkiej Brytanii.

W swoich oświadczeniach dla CNA, sekretarz okręgowy Sek Pafos, Petros Demosthenous, powiedział, że pracownicy LGS zorganizowali strajk po otrzymaniu informacji, że firma straci kontrakt z easyJet i że przejmie ją nowy operator – z tego powodu część pracowników LGS straci pracę.

Związki zawodowe przez rok ostrzegały zarówno Hermesa, jak i ministerstwo transportu, że jeśli zamierzają zliberalizować obsługę bagażu na lotnisku, powinni upewnić się, że nowi operatorzy zobowiążą się do zatrudnienia obecnych pracowników w przypadku zwolnień z innych działających tam firm – powiedział Demostenous

Powiedział, że nic nie zostało to zrobione, w wyniku czego około 70 pracowników LGS w Pafos i około 40 pracowników w Larnace zostało narażonych i istnieje możliwość utraty pracy.

To, o co prosiliśmy, to zagwarantowanie, że każda firma powinna stosować układy zbiorowe, a jednocześnie zapewnić ciągłość zatrudnienia.

Wskazał, że pierwsza część została osiągnięta dzięki dekretowi i porozumieniu jakie Hermes zawiera z nowymi przewodnikami. Zdaniem związków ciągłość zatrudnienia nadal nie jest gwarantowana.

Dziś odbędzie się kolejne spotkanie pracowników i przedstawicieli firmy. 

Związki zawodowe spotkają się również dziś rano z ministerstwem transportu, aby sprawdzić, czy uda się znaleźć rozwiązanie, zanim zdecydują się na dalsze działania.

Wzywamy odpowiedzialnego ministra i firmę zarządzającą lotniskiem do natychmiastowego dostarczenia rozwiązań i odpowiedzi – napisał w komunikacie rzecznik PEO

Zdaniem przedstawicieli związków zawodowych, jeżeli nie zostanie zawarte odpowiednie porozumienie, ponownie zostanie zatrzymany ruch na lotniskach.

Przypomnijmy, że pracownicy firmy odpowiedzialni są nie tylko za bagaże, zajmują się także obsługą pasażerów a dostarczaniem paliwa i cateringu do samolotów.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading