Dwa piętra do rozbiórki

Rząd nakazał rozbiórkę dwóch pięter w budynku Sun City Spa Resort and Residences w Sotirze

W środę Rada Ministrów postanowiła cofnąć decyzję poprzedniej administracji o zalegalizowaniu budowy dwóch dodatkowych pięter w budynku „Sun City Spa Resort and Residences” w Sotirze, nakazując ich rozbiórkę.

Propozycję cofnięcia decyzji poprzedniego rządu, która przyznała Jimchang Cyprus Developing Co Ltd tymczasowe zezwolenie na budowę na pięć lat, złożył minister spraw wewnętrznych Konstantinos Ioannou, który w administracji Nicosa Anastasiadesa był także ministrem zdrowia .


To posunięcie jest odpowiedzią na zastrzeżenia Urzędu Kontroli, który zgłosił sprawę do niezależnego Urzędu Antykorupcyjnego. W sprzeciwach podkreślono potencjalne konflikty interesów z udziałem byłego posła Akel i dewelopera gruntów Christakisa Giovanniego, który jest zamieszany w skandal „złotych paszportów”.

W kompleksowym raporcie przekazanym Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ministerstwo Środowiska zauważyło, że kompleks powstał w strefie chronionej Ayia Thekla – Sotira. W związku z tym w sprawozdaniu stwierdza się, że udzielenie zezwolenia na budowę dwóch dodatkowych pięter jest nieopłacalne.

Oprócz odmowy wydania pozwolenia na budowę, Rada Ministrów zaakceptowała propozycję ministra Konstantinosa Ioannou, zgodną z wnioskiem gminy Sotira, dotyczącą zwrotu Jimchang Cyprus Developing Co Ltd kwoty 410 000 euro, którą firma miała wypłacona jako rekompensata za utrzymanie dodatkowych pięter, zgodnie z decyzją poprzedniego rządu.

Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko Cyprowi za nieprzestrzeganie dyrektyw UE dotyczących ochrony przyrody w kilku projektach, w tym w Sun City.

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!