fbpx

Cypr przesłał dokumenty w sprawie Dubienieckiego do Krakowa

Prokuratura Regionalna w Krakowie otrzymała od śledczych z Republiki Cypru dokumenty dotyczące prania brudnych pieniędzy w tamtejszych bankach. Ich zawartość może rzucić nowe światło na śledztwo w sprawie wyłudzeń 13 milionów złotych z PFRON, w którym podejrzanymi są m.in. Marcin Dubieniecki i jego obecna partnerka Katarzyna M.

Prokuratorzy z Krakowa otrzymali obszerną paczkę z dokumentami, które dotyczą kwestii związanych z praniem brudnych pieniędzy na Cyprze. Jak powiedział portalowi Fakt24 prokurator Włodzimierz Krzywicki materiały te muszą zostać przetłumaczone i przeanalizowane.

Na zrealizowanie wniosku polskiej prokuratury Cypr potrzebował ponad 1,5 roku od przekazania prośby o dokumenty – powiedział rzecznik prokuratury w Krakowie

Były mąż Marty Kaczyńskiej Marcin Dubieniecki  został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA pod koniec sierpnia 2015 roku razem czterema innymi osobami. Prokuratura postawiła im zarzuty oszustwa, kierowania grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy oraz wyłudzenia pieniędzy ze środków publicznych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych na kwotę 13 mln zł. Były mąż Marty Kaczyńskiej w październiku 2016 roku wpłacił poręczenie majątkowe, dzięki czemu sąd pozwolił mu po ponad roku opuścić areszt.

Lepiej późno niż wcale! Brawo cypryjski wymiar sprawiedliwości.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!