Droższe wypożyczenie samochodu?

Brytyjczycy twierdzą, że koszt wynajmu samochodu na Cyprze w najbliższe wakacje będzie o 117% wyższy niż w latach poprzednich.

Według badań opublikowanych przez Which? Cypr odnotował „najbardziej dramatyczny” wzrost cen wynajmu samochodów spośród dziewięciu popularnych miejsc turystycznych. Jak twierdzą konsumenci koszt wynajmu samochodu na siedem dni w 2023 roku odnotował wzrost cen o 117 procent w stosunku do cen sprzed pandemii w 2019 roku.

Według danych brokera Zest Car Rental, średni tygodniowy koszt wynajmu samochodu na Cyprze wyniósł 117 funtów w 2019 roku i wzrósł do 248 funtów w tym roku. Jak twierdzi broker wzeszłym roku koszt wynajmu samochodu gwałtownie wzrósł z powodu drastycznego niedoboru pojazdów.

Firmy wynajmujące sprzedawały samochody na początku pandemii, aby utrzymać się na powierzchni i zmniejszyć koszty ogólne. Kiedy zniesiono ograniczenia w podróżowaniu i przywrócono popyt, mieli trudności z szybkim uzupełnieniem swoich flot. Wynika to w dużej mierze z mniejszej produkcji samochodów podczas blokad, globalnego niedoboru chipów półprzewodnikowych a obecnie rosnących kosztów energii.

Czy tak jest faktycznie postanowiliśmy zapytać przedstawicielkę CTT Car Rentals, firmy która od lat zajmuje się wypożyczaniem samochodów Polakom przyjeżdżającym na Cypr

Nasza wypożyczalnia od lat nie podnosiła cen wynajmu samochodów, nie ma także planów na to aby zostały one podniesione w bieżącym roku – powiedziała nam Agnieszka Jędrusik – Mbarga

Przedstawicielka firmy dodała, że cena wypożyczenia najtańszego samochodu w sezonie letnim to 25€ za dobę przy tygodniowym wypożyczeniu. W przeciwieństwie do tak zwanych „sieciówek” CTT nie pobiera także kaucji za wypożyczone auto, nie jest także wymagana karta kredytowa.

Okazuje się więc, że ceny podniosły i to znacznie wypożyczalnie sprzedające swoje usługi poprzez pośredników. To oni tak naprawdę, poprzez dodatkowe opłaty i prowizje lub wręcz ukryte zapisy starają się zarobić na nieświadomych turystach.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading