Droższe banki

Od nowego roku czeka nas podwyżka opłat bankowych

Praktycznie każdy z nas otrzymał już od banku informację o podwyżce opłat bankowych. Średnio, każdy z nas zapłaci za obsługę konta cztery razy więcej niż dotychczas.


Do tej pory większość opłat była pobierana raz w roku – teraz to się zmieni i będą one pobierane co kwartał.


W przypadku Bank of Cyprus opłata za prowadzenie rachunku bieżącego wzrosła z 3€ co trzy miesiące w styczniu 2020 r. do 6 euro co trzy miesiące w pierwszych miesiącach 2021 r., a począwszy od lutego 2022 r. wzrośnie do 12 euro co trzy miesiące.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Banki zamykają placówki >>>

Dla klientów Hellenic Bank koszt rachunku bieżącego dwa lata temu został ustalony na 2 euro miesięcznie, podczas gdy nowy koszt wyniesie 2,90 euro miesięcznie. W przypadku kont oszczędnościowych Hellenic Bank podniesie roczny koszt z 5 EUR rocznie do 5 EUR za każde trzy miesiące, co oznacza roczny wzrost o 15 EUR. Bank of Cyprus będzie również pobierał opłatę w wysokości 20 euro rocznie za rachunki oszczędnościowe – takie rachunki nie były wcześniej obciążane żadnymi opłatami.

Bank Centralny Cypru oraz rząd twierdzą, że nic nie mogą zrobić w tej kwestii. Zgodnie z przepisami, bank centralny może kontrolować jedynie bezpłatne, podstawowe rachunki bankowe. Wszelkie dodatkowe usługi w banku mogą być płatne.

No i jak tu trzymać pieniądze w banku?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading