fbpx

Drony w walce z pożarami

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Strażacy i służby leśne mają nowe oręże do walki z pożarami

Jak podaje Offsite, obie służby mają do dyspozycji łącznie  4 drony, które mają radzić sobie z pożarami i zwalczać podpalaczy.

Departament Lasów, na mocy memorandum o współpracy podpisanego z Instytutem Cypryjskim, dysponuje dwoma dronami. Uzbrojone w drony Centrum Koordynacyjne Departamentu Leśnictwa odbiera w czasie rzeczywistym epizod pożaru za pomocą obrazu przesłanego przez bezzałogowe statki.
Drony wykonują patrole powietrzne w krytycznych dla pożaru momentach i rejestrują ruchy pożaru lub dymu, a nawet podpalenia . 


Po ostatnich pożarach, firma EKO podarowała strażakom dwa nowe drony.


Według rzecznika straży pożarnej Andrei Ketti sprzęt ten ułatwia i znacznie usprawnia trudne zadanie gaszenia pożaru. W niedawnym pożarze w górzystych obszarach kraju drony były wypożyczane od innych służb mundurowych.. 

Teraz mamy własne i możemy od razu mieć wszystkie dane i przystąpić do ratowania życia tych, którzy są w niebezpieczeństwie

Rzecznik straży pożarnej powiedział, że “użycie dronów nie ogranicza się jedynie do pożarów lasów i otwartych przestrzeni” 

Drony mogą być wykorzystywane do poszukiwania osób zaginionych , do obserwacji terenu, a także do wypadków, które napotykamy w obszarach zabudowanych

Mamy nadzieję, że nowe drony będą latały jak najmniej.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!