Cypryjska drogówka

Cypryjska drogówka pochwaliła się swoimi wynikami. Tym razem na konferencji prasowej nie wspomniano o jej dokonaniach w wystawianiu mandatów – mówiono o innych aspektach policyjnej pracy.

Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku drogówka skierowała do sądów ponad 500 spraw karnych nie związanych z wykroczeniami drogowymi. Według opublikowanych danych policja drogowa zatrzymała 17. nielegalnych imigrantów, ujawniono 66. przypadków posiadania narkotyków oraz ujawniono 44. sztuki nielegalnej broni będącej w posiadaniu kierowców.

To policja drogowa odnalazła 20 skradzionych pojazdów i pomogła w odnalezieniu 41 zaginionych, aresztowano także 26. osób podejrzewanych o kradzieże.

Niestety, nasuwa się pytanie: czy nie byłoby lepiej aby drogówka zajmowała się głównie tym do czego została powołana? Zamiast ścigać przestępców, do czego są powołane inne wydziały policji, nie powinna patrolować ulic i wlepiać mandatów za rozmawianie przez telefon, nadmierną prędkość czy chociażby za niewłaściwe parkowanie i blokowanie dróg samochodami stojącymi na światłach awaryjnych? Niech przy okazji zatrzymuje przestępców, ale naszym zdaniem niech to nie będzie ich główna rola.

Summer Sale Image Banner 940 x 492


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!