fbpx

Drogo coraz drożej…

Wszystko zdrożało – tak wynika z przeprowadzonych obserwacji cen w sklepach. Widać to także w naszych portfelach

Co zdrożało najbardziej? Na przykład cena mrożonych nuggetsów z kurczaka wzrosła z 6,99 euro do 8,52 euro od początku roku.

Według obserwatorium cen Consumer Protection Service średnia cena sprzedaży litra świeżego mleka wzrosła z 1,33 euro w styczniu tego roku do 1,56 euro we wrześniu, podczas gdy jedna marka jogurtów wzrosła z 2,66 euro za 700g do 3,22 euro. Inna marka jogurtów wzrosła z 3,05 euro za kilogram do 4,21 euro w tym samym okresie. 

Jeśli chodzi o kawę, cena 100g puszki Nescafe wzrosła z 3,28 euro do 3,63 euro w ciągu dziesięciu miesięcy, a kilogram soczewicy wzrósł z 2,46 euro do 3,24 euro.

Cena oleju słonecznikowego wzrosła z 8,07 euro za trzy litry do około 12,50 euro, cena spaghetti wzrosła z około 1,16-1,63 euro w styczniu do 1,33-1,81 euro we wrześniu.

Lista nie ma na celu zastąpienia badań rynkowych przeprowadzanych przez każdego konsumenta w oparciu o jego własne preferencje i potrzeby, ani nie ma na celu sugerowania konsumentom produktów do wyboru – czytamy w oświadczeniu organizacji

Analiza prowadzona jest co miesiąc i obejmuje stałe produkty i miejsca ustalania cen, a „jego celem jest monitorowanie wahań cen podstawowych towarów konsumpcyjnych i wyciąganie odpowiednich wniosków”.

To samo odczuwamy w naszych portfelach…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!