Drogo coraz drożej…

Wszystko zdrożało – tak wynika z przeprowadzonych obserwacji cen w sklepach. Widać to także w naszych portfelach

Co zdrożało najbardziej? Na przykład cena mrożonych nuggetsów z kurczaka wzrosła z 6,99 euro do 8,52 euro od początku roku.

Według obserwatorium cen Consumer Protection Service średnia cena sprzedaży litra świeżego mleka wzrosła z 1,33 euro w styczniu tego roku do 1,56 euro we wrześniu, podczas gdy jedna marka jogurtów wzrosła z 2,66 euro za 700g do 3,22 euro. Inna marka jogurtów wzrosła z 3,05 euro za kilogram do 4,21 euro w tym samym okresie. 

Jeśli chodzi o kawę, cena 100g puszki Nescafe wzrosła z 3,28 euro do 3,63 euro w ciągu dziesięciu miesięcy, a kilogram soczewicy wzrósł z 2,46 euro do 3,24 euro.

Cena oleju słonecznikowego wzrosła z 8,07 euro za trzy litry do około 12,50 euro, cena spaghetti wzrosła z około 1,16-1,63 euro w styczniu do 1,33-1,81 euro we wrześniu.

Lista nie ma na celu zastąpienia badań rynkowych przeprowadzanych przez każdego konsumenta w oparciu o jego własne preferencje i potrzeby, ani nie ma na celu sugerowania konsumentom produktów do wyboru – czytamy w oświadczeniu organizacji

Analiza prowadzona jest co miesiąc i obejmuje stałe produkty i miejsca ustalania cen, a „jego celem jest monitorowanie wahań cen podstawowych towarów konsumpcyjnych i wyciąganie odpowiednich wniosków”.

To samo odczuwamy w naszych portfelach…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading