fbpx

Dożywocie za gwałt

Gwałt jest jednym z najcięższych przewinień jaki można sobie wyobrazić. Dlatego parlament cypryjski będzie w przyszłym miesiącu procedował nad ustawą zaostrzającą karę za to przestępstwo. W świetle nowych przepisów karą za to ma być dożywotnie pozbawienie wolności.

W najbliższym czasie rząd będzie głosował nad ustawą w swoim gronie a potem ustawa trafi do parlamentu. Jak jednak zaznaczają przedstawiciele partii rządzącej – o większość nie ma co się martwić. Większość parlamentu jest raczej za zmianą przepisów, w tym opozycja.

Przedstawiciel AKEL-u (Postępowej Partii Ludzi Pracy) Aristos Damianou nie krył zadowolenia: „Wreszcie przepisy będą jasne i dotyczyć będą wszystkich przypadków, by nie było miejsca na nieścisłości.”

Dodatkowo w życie mają wejść przepisy dotyczące pornografii dziecięcej. Zaostrzenie i skonkretyzowanie przepisów zostało wypracowane dzięki współpracy rządu z Parlamentem Europejskim, Radą Europy a także Interpolem.

Nie można było jednak uniknąć pamięci o aferze z zeszłego roku, kiedy Brytyjka miała zostać/została (ja nie oceniam, są różne wersje) przez 12 Izraelczyków. W tym czasie tony krytyki spadły na cypryjską policję, która to miała sprawę ignorować a potem zmuszać do przyznania się do winy.


Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze coraz częstsze incydenty z udziałem obcokrajowców, głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki. Ustawa ma pomóc w walce z plagą gwałtów w pewnych regionach kraju.

Miejmy nadzieję, że dzięki tym przepisom patologii będzie chociaż trochę mniej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!