Dostawcy WOLT strajkują w Larnace

Jak informuje Cyprus Mail wczoraj strajkowali dostawcy firmy WOLT

W piątek około 70 kierowców Wolt rozpoczęło strajk ostrzegawczy w Larnace, co miało na celu zwiększenie presji na firmę, aby zmieniła warunki pracy.

W piśmie wysłanym do zarządu Wolt kierowcy wspomnieli o „krytycznych obawach”, które miały wpływ na ich pracę i ogólne doświadczenia z firmą, a mianowicie między innymi o obniżonych cenach dostaw, niespójnych cenach na krótkich dystansach i rozbieżnościach w stawkach za dostawę.

„Po dokonaniu przeglądu systemu zaobserwowaliśmy znaczny spadek cen dostaw , co niekorzystnie wpłynęło na nasze zyski” – napisano w piśmie.

„Co więcej, dostawy w promieniu czterech kilometrów stale charakteryzują się zróżnicowanymi cenami, które nie odzwierciedlają dokładnie przebytej odległości. Ta niespójność podważa nasze wysiłki i stabilność finansową”.

Kierowcy narzekali także, że tempo dostawy drugiego zamówienia przekraczającego dziewięć kilometrów jest nieproporcjonalnie niskie w porównaniu z pierwszym zamówieniem.

„ Ta rozbieżność jest niesprawiedliwa i należy ją skorygować, aby zapewnić sprawiedliwą rekompensatę za wszystkie dostawy” – kontynuowano w piśmie.

Ponadto kierowcy zwracali uwagę, że pomimo czasami pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, ceny dostaw pozostają takie same .

„Żądamy dostosowania stawek dostaw w przypadku niesprzyjającej pogody, aby uwzględnić dodatkowe wyzwania i ryzyko, przed którymi stoimy”.

Na koniec ubolewali nad nieprofesjonalnym zachowaniem zarówno ze strony właścicieli restauracji, jak i klientów .

„Niektóre restauracje zachowują się lekceważąco wobec naszych dostawców podczas odbioru zamówień, włączając w to krzyczenie bez uzasadnienia” – napisano w listach.

„Mimo zgłoszenia tych incydentów do działu wsparcia, otrzymujemy jedynie ogólne przeprosiny. Poza tym, gdy restauracje opóźniają zamówienia, niesprawiedliwie narażamy się na złość i frustrację klientów. Pomimo wyjaśnienia sytuacji, bierzemy na siebie ciężar ich niezadowolenia. Aby rozwiązać ten problem, potrzebne są jasne mechanizmy komunikacji i odpowiedzialności.

Kierowcy żądają obecnie podwyżki cen dostaw, odzwierciedlającej godziwe wynagrodzenie za usługi, a także spójne i przejrzyste ceny za wszystkie przebyte odległości oraz sprawiedliwe stawki za dostawę dla wszystkich zamówień, niezależnie od odległości i kolejności.

Poprosili także Wolt o dostosowanie cen dostawy w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, aby uwzględnić stojące wyzwania i zaradzić nieprofesjonalnemu zachowaniu personelu restauracji oraz zapewnić odpowiednie wsparcie w rozwiązywaniu konfliktów.

„Jeśli te warunki będą dla Państwa akceptowalne, jesteśmy zobowiązani kontynuować naszą pracę z zaangażowaniem i profesjonalizmem” – ostrzeżono w piśmie.
„Jeśli jednak nasze obawy nie zostaną rozpatrzone w sposób zadowalający, z przykrością informujemy, że będziemy kontynuować strajk do czasu spełnienia naszych warunków ”.

Nie mamy żadnych informacji na temat strajku w innych miastach i czy zdecydowano o jego kontynuacji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading