Dostaną 600€ na wynajem mieszkania

Mieszkania uchodźców zostaną wyremontowane a oni dostaną dodatek na wynajem innego.

Mieszkańcy niebezpiecznych budynków mieszkalnych dla uchodźców, które zostaną poddane renowacji lub całkowicie przebudowane, otrzymają ryczałt na opłacenie czynszu gdzie indziej a państwo weźmie na siebie koszty renowacji.

Minister spraw wewnętrznych Constantinos Ioannou powiedział, że pierwsza faza obejmie 43 z 358 budynków dla uchodźców, które uznano za mające poważne problemy konstrukcyjne i nieodpowiednie parametry statyczne.

Ioannou powiedział radiu Politis, że po przeprowadzeniu badań w celu ustalenia, czy budynki wymagają remontu, czy przebudowy, mieszkańcy będą mogli wynająć mieszkanie w innym miejscu.
Najemca, który musiał się wyprowadzić, będzie mógł otrzymać ryczałt na pokrycie czynszu w związku z prowadzeniem prac budowlanych w jego budynku.

Chcę powtórzyć, że naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom domów, a zatem, gdy plan zostanie wkrótce wprowadzony, wszelkie domy, które zostaną uznane za niebezpieczne, zostaną zorganizowane w taki sposób, aby odbyła się tymczasowa relokacja mieszkańców aby niezwłocznie rozpocząć prace remontowe lub przebudowę tych budynków – powiedział.

Mieszkańcy otrzymają na wynajem nowego lokalu, podczas gdy trwają prace budowlane, około 600 euro miesięcznie za każde mieszkanie. Minister dodał, że 600 euro będzie dotyczyć mieszkania z jedną sypialnią, natomiast w przypadkach, gdy potrzebne będzie większe mieszkanie, ryczałt będzie rósł zgodnie z potrzebami.

W pisemnym oświadczeniu MSW na temat planu szef komitetu ds. uchodźców Nikos Kettiros powiedział, że pozytywne jest to, że plan ma na celu objęcie problemu wszystkich budynków mieszkalnych dla uchodźców.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading