Dostał dożywotni zakaz lotów

Jeden z pasażerów nie wytrzymał i zapalił papierosa w samolocie – więcej Ryanairem nie poleci

Zapewne każdy kto chociaż raz leciał samolotem słyszał od członków załogi komunikat o zakazie palenia papierosów podczas lotu.

Niestety jeden z pasażerów chociaż słyszał to nie posłuchał ostrzeżeń i tuż przed jego lądowaniem postanowił zapalić w toalecie.

Po wykryciu dymu w kabinie, załoga natychmiast zgłosiła ten incydent. Kapitan lotu powiadomił policję, która była gotowa do interwencji po wylądowaniu samolotu.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty związane z naruszeniem zasad bezpieczeństwa lotu za co grozi bardzo wysoka kara.

Decyzją Ryanair dostał także dożywotni zakaz wsiadania na pokład samolotów tego przewoźnika.

Ryanair zaapelował do wszystkich podróżujących o przestrzeganie zasad i regulacji, które są wprowadzone dla ich własnego bezpieczeństwa. Linia zapowiedziała również, że wzmocni swoje środki bezpieczeństwa, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

A jako ciekawostkę możemy jedynie dodać, że jeszcze w ubiegłym wieku można było palić papierosy podczas lotu.

Pierwsze ograniczenia w paleniu papierosów wprowadzono w USA na przełomie lat 80. i 90., a wszystkie loty krajowe i zagraniczne objęły one w 1998 roku. Unia Europejska zakazała palenia papierosów na pokładach samolotów w 1997 roku.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading