Dorośli do szkoły!

Ruszają szkoły dla dorosłych – będzie można nauczyć się między innymi greckiego czy lepienia garnków

Do 24 września oficjalnie rozpoczynają się zapisy do Centrów Edukacji Dorosłych Ministerstwa Edukacji. Program zapewnia ogólną edukację dorosłych na Cyprze wszystkim mieszkańcom powyżej 15. roku życia. 

Zajęcia są dostępne w szerokim zakresie tematów, od arabskiego, tureckiego i greckiego po witraże i ceramikę oraz informatykę. Rozpoczęcie zajęć przewidywane jest na pierwsze dwa tygodnie października 2023 r.

Rejestracja na zajęcia oferowane w ramach programu odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Edukacji.

Zajęcia odbywają się w 25 sesjach rocznie, raz w tygodniu, a każda sesja trwa półtorej godziny. Osoby zainteresowane zapisaniem się na studia mogą wybierać spośród szeregu przedmiotów, zgłaszając swoje preferencje drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej.

Centra Edukacji Dorosłych działają zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich, oferując zajęcia poranne, popołudniowe i wieczorowe w budynkach szkół publicznych i innych odpowiednich lokalizacjach.

Czesne, po zatwierdzeniu przez Radę Ministrów, wynosi 55€ zarówno dla obszarów miejskich, jak i wiejskich – osoby urodzone przed 31 października 1958 r., płacą połowę czesnego (27,50€).


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading