Dopadła go ręka sprawiedliwości

Policja otrzymała informacje o wykorzystaniu seksualnym 12. latki – pomimo wyjazdu do Australii sprawca stanął przed sądem.

W wyniku międzynarodowej współpracy policyjnej 57-letni Australijczyk został oskarżony o odbycie stosunku seksualnego z dzieckiem na opuszczonej plaży w Protaras. Oboje są spokrewnionymi krewnymi, którzy byli na wyspie na wakacjach.

Dochodzenie rozpoczęło się 6 października, kiedy cypryjska policja otrzymała informację od naocznego świadka, że ​​dorosły mężczyzna rzekomo wykorzystywał seksualnie dziecko na opuszczonej plaży w dystrykcie Famagusta.

Podejrzany i ofiara nie były znane lokalnym władzom – policja nie mogła ustalić o kim dokładnie jest mowa. Dalsze dochodzenie wykazało, że sprawcą był 57-letni obywatel Australii spędzający wakacje na wyspie. Policja podała, że ​​ofiarą było 12-letnie dziecko, również pochodzące z Australii.

Władze cypryjskie natychmiast powiadomiły australijską policję federalną przebywającą w ambasadzie w Bejrucie, która skontaktowała się z właściwymi władzami w Australii i w ciągu 24 godzin mężczyzna został aresztowany w swoim domu 21 października.

30 października sprawca stawił się przed sądem pokoju w Brisbane i usłyszał zarzuty odbycia stosunku płciowego z dzieckiem poza Australią. Maksymalna kara za te przestępstwo to 25 lat więzienia.

Ofiara została przeniesiona z miejsca zamieszkania w Australii w celu ochrony, ponieważ według australijskich śledczych istnieje biologiczny związek między sprawcą a ofiarą.

Tymczasem działania w imieniu australijskiej policji federalnej i policji cypryjskiej są kontynuowane.

Policja stwierdziła, że ​​śledztwo w tej sprawie uważa się za „jeden z największych sukcesów”. Zaapelowano także do społeczeństwa o współpracę z nimi i niezwłoczne zgłaszanie wszelkich podejrzeń związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading