Donieś do władz

Larnaka – chodniki są do chodzenia
Larnaka – chodnik to nie miejsce na reklamy

Może nie wszyscy z Was wiedzą, ale na Cyprze została uruchomiona specjalna platforma dzięki której mamy możliwość zgłoszenia do władz nieprawidłowości jakie widzimy każdego dnia. Wystarczy zrobić zdjęcie, opisać gdzie zostało ono zrobione i wysłać na stronę http://fixcyprus.com/.

Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, tylko pytanie czy ktokolwiek będzie reagował na zdjęcia. Zdjęcia, które widzicie pochodzą właśnie ze strony FixCyprus.

Wszystkie informacje są na bieżąco przekazywane do władz gmin. Niestety, nie ma prawa, które zmusi kogokolwiek do natychmiastowej reakcji na to co nam się nie podoba. Z drugiej strony, dzięki takim inicjatywom nikt z włodarzy nie będzie mógł powiedzieć, że o problemie nie wiedział a bardzo często słyszymy

Nikozja – zbity klosz latarni

takie właśnie wytłumaczenie.

Śmieci w Nikozji

Sami także możemy dowiedzieć się co jest nie tak. Szczerze powiedziawszy do tej pory mieliśmy pewność, że Cypryjczykom pewne rzeczy po prostu nie przeszkadzają, a tu spotkało nas duże pozytywne zaskoczenie. Widać, że przeszkadzają im reklamy ustawiane na środku chodnika, brud i śmieci, zbite klosze od lamp ulicznych czy stoliki i krzesła wystawiane na środku chodnika.

Jeżeli więc widzicie coś co Wam przeszkadza a uważacie, że leży to w kompetencji władz – wysyłajcie zdjęcie i zgłoszenie na http://fixcyprus.com/.

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading