Dojedziemy pociągiem do Modlina

Znaczne ułatwienie podróży na Cypr czeka osoby lecące z lotniska Modlin

Jak poinformował Marszałem Mazowsza Adam Struzik, udało się w końcu podpisać umowę na budowę brakującego 5,5 km odcinka torów kolejowych pomiędzy stacją kolejową Modlin a lotniskiem. Dzięki temu mieszkańcy Warszawy będą mogli w prostszy sposób dostać się na lotnisko z którego loty do Pafos wykonuje Ryanair.

Mogę powiedzieć, że udało się nam już zawrzeć porozumienie w sprawie realizacji tej inwestycji z PKP PLK, a także, że będą tam operowały pociągi Kolei Mazowieckich – powiedział

W tej chwili rozpoczną się prace projektowe, połączenie będzie obsługiwane pociągami Kolei Mazowieckich i, zdaniem marszałka, powinno ruszyć w ciągu maksymalnie 3 lat.

Teoretycznie już teraz można z Warszawy, nawet bezpośrednio z Okęcia, dojechać do lotniska w Modlinie – jednak jest to jedynie teoria. Na stacji Modlin pasażerowie muszą przesiąść się do autobusu, który dowozi ich bezpośrednio pod terminal.


Połączenie autobusowe z lotniska do stacji Modlin jest zsynchronizowane z połączeniem kolejowym. Niestety przesiadka nie jest komfortowa szczególnie dla osób podróżujących z bagażem.


Jak już pisaliśmy wcześniej, dojazd do Modlina w chwili obecnej jest bardzo utrudniony ze względu na remont trasy S7, na której obowiązuje zmiana organizacji ruchu.

Niestety na bezpośrednie połączenie z Warszawy na lotnisko Modlin musimy jeszcze poczekać.

W chwili obecnej najprościej (nie licząc korków) na lotnisko dojedziecie samochodem, który możecie zostawić na jednym z parkingów (sprawdźcie tutaj), autobusem FlixBus z kilku przystanków w Warszawie (sprawdźcie tutaj) lub właśnie koleją z przesiadką na stacji Modlin (sprawdźcie tutaj).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading