fbpx

Dofinansowania do ładowarek

Ministerstwo energetyki poinformowało, że przyjmuje wnioski o pomoc w opłaceniu instalacji fotowoltaiki do ładowania pojazdów elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in.

Będąc częścią programu zachęcającego do korzystania z odnawialnych źródeł energii (OZE) i zrównoważonego transportu, program o wartości 1,5 mln euro został po raz pierwszy ogłoszony 20 kwietnia.

Poza instalacją systemu fotowoltaicznego, program umożliwia beneficjentom zakup i zainstalowanie ładowarki, przekształcenie domowej instalacji elektrycznej z jednofazowej na trójfazową oraz zakup baterii do magazynowania energii, która będzie produkowana.

Beneficjentami są osoby, które mieszkają w domu i posiadają pojazd elektryczny lub hybrydowy typu plug-in.

Program działa wstecz od 1 lutego (data podłączenia systemu fotowoltaicznego) i pozostanie otwarty do 20 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania środków.

Dotacja na instalację lub rozbudowę istniejącego systemu fotowoltaicznego wynosi 750€ za kW, przy czym pułap 1500€ na pojazd.

Dotacje na wydatki fakultatywne są następujące (maksymalna dotacja na wniosek wynosi 2000€):

  • zakup i montaż ładowarki 600€,
  • przebudowa instalacji elektrycznej domu z jednofazowej na trójfazową 450€ zakup/montaż akumulatora 750€ za kWh. 

Program dotacji jest częścią planu naprawy gospodarczej i odporności Cypru na lata 2021–2026 i jest współfinansowany przez UE.

Wszelkie informacje na temat programu są dostępne na stronach www.resecfund.org.cy/ev_charging_2022 oraz www.resecfund.org.cy/ev_charging_2022.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!