fbpx

Do restauracji z testem, do sklepu z testem…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Sekretarz Generalny Pasika, Stowarzyszenia Właścicieli Ośrodków Rekreacyjnych, pan Fanos Leventis, poinformował że członkowie stowarzyszenia nie zaakceptują żadnych przedłużeń zamknięcia restauracji i nie zgadzają się z sugerowanymi nowymi zasadami, które mają wejść w życie 10 maja.

Obecna blokada ma się skończyć 9 maja, po czym Minister Zdrowia uznał, że aby wejść do punktów gastronomicznych, społeczeństwo będzie musiało przedstawić zaświadczenie o szczepieniach, negatywny wynik testu lub dowód, że osoba chorowała na wirusa w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Dotyczyć to ma większości innych miejsc gdzie gromadzą się ludzie, takie jak sale gimnastyczne, sklepy detaliczne, teatry czy restauracje itp.

Prawdopodobnie te zastraszania pana Ministra są przyczyną tego że portal szczepionkowy zyskał na popularności i chętnych na “dobrowolne” szczepienie jest coraz więcej. Na chwilę obecną szacuje się że do końca czerwca zaszczepione zostanie 60% populacji.

Świat oszalał. Cypr. Maj. Skwar. Maska. Kolejka na test w pełnym słońcu. Co trzy dni. A może sobie odbić koszty i sprawić by szybkie testy były płatne? 

Żądanie wyniku testu z nazwiskiem? Ujawnianie takich informacji osobom trzecim,  to według adwokatów nielegalne działanie. To atak na nasze dane osobowe i ingerencja w historię medyczną. Skąd zatem ten pomysł Pana Ministra?


“Właściciele ośrodków rekreacyjnych oczekują, że branża zostanie ponownie otwarta bez żadnych ograniczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczenia godzin pracy i liczbę klientów, których mogą obsługiwać” -powiedział Leventis.


Powtórzył, że stowarzyszenie zdecydowanie nie zgadza się z jakimikolwiek przepisami wchodzącymi w życie po 10 maja, które wcześniej nazwał „niewykonalnymi”, choć dodał, że zarząd stowarzyszenia stara się unikać konfliktów z państwem.

Wcześniej Prezes Stowarzyszenia Ośrodków Rekreacyjnych (Osika), Neophytos Thrasyvoulou, powiedział, że priorytetem powinno być szczepienie pracowników sektora, aby pomóc utorować drogę do ponownego otwarcia kawiarni i restauracji.

„Z ostatnich oświadczeń Ministra Finansów jasno wynika, że ​​wszelkie środki wsparcia dla właścicieli firm w kwietniu będą ostatnimi” – dodał Thrasyvoulos. “To oznacza, że ​​rząd musi skoncentrować się na szczepieniach dla osób pracujących w branży, a tym samym wspierać grupy całkowicie zależne od branży turystycznej.
Żądamy ponownego otwarcia naszych firm w zdrowych warunkach, które pozwolą im działać bez zamykania.”

Leventis poinformował także Pasika konsultuje się z naukowcami w kwestiach związanych z pandemią, ale także z doradcami prawnymi w podobnych sprawach.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!