fbpx

Do Periptero z SafePass?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jak informują cypryjskie media, rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowego SafePass we wszystkich firmach

Nieoficjalne informacje cypryjskich mediów wskazują, że egzekwowanie SafePass prawdopodobnie rozszerzy się i obejmie firmy zatrudniające mniej niż 20 osób – prawdopodobnie w tym kioski i minimarkety. Cypryjska Agencja Informacyjna powołała się na źródła mówiące, że minister zdrowia przedstawi propozycję jutro na posiedzeniu rady ministrów.

Obecnie wiele firm zatrudniających mniej niż 20 osób jest zwolnionych z wymogu SafePass, ale najnowszy środek – jeśli zostanie wprowadzony – uniemożliwiłby codzienne życie bez SafePass.

SafePass jest to umowna nazwa dokumentów wystawianych trzy tygodnie po szczepieniu pierwszą dawką, świadectwa szczepień, świadectwa wyzdrowienia z Covid19 lub testu PCR i antygenowego ważnego przez 72 godziny lub w przypadku turystów CyprusFlightPass.


Nowy dekret ma zostać wydany z ważnością od 1 sierpnia, kiedy wejdą w życie płatne szybkie testy dla osób nieszczepionych. Przypomnijmy, że bezpłatne testy zostaną utrzymane między innymi dla osób zaszczepionych w pełni oraz tych zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki.

Inną godną uwagi propozycją jest to, że nieszczepieni pracownicy w domach opieki będą musieli wykonywać test PCR co 48 godzin.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!