Do Periptero z SafePass?

Jak informują cypryjskie media, rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowego SafePass we wszystkich firmach

Nieoficjalne informacje cypryjskich mediów wskazują, że egzekwowanie SafePass prawdopodobnie rozszerzy się i obejmie firmy zatrudniające mniej niż 20 osób – prawdopodobnie w tym kioski i minimarkety. Cypryjska Agencja Informacyjna powołała się na źródła mówiące, że minister zdrowia przedstawi propozycję jutro na posiedzeniu rady ministrów.

Obecnie wiele firm zatrudniających mniej niż 20 osób jest zwolnionych z wymogu SafePass, ale najnowszy środek – jeśli zostanie wprowadzony – uniemożliwiłby codzienne życie bez SafePass.

SafePass jest to umowna nazwa dokumentów wystawianych trzy tygodnie po szczepieniu pierwszą dawką, świadectwa szczepień, świadectwa wyzdrowienia z Covid19 lub testu PCR i antygenowego ważnego przez 72 godziny lub w przypadku turystów CyprusFlightPass.


Nowy dekret ma zostać wydany z ważnością od 1 sierpnia, kiedy wejdą w życie płatne szybkie testy dla osób nieszczepionych. Przypomnijmy, że bezpłatne testy zostaną utrzymane między innymi dla osób zaszczepionych w pełni oraz tych zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki.

Inną godną uwagi propozycją jest to, że nieszczepieni pracownicy w domach opieki będą musieli wykonywać test PCR co 48 godzin.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading