Do Limassol przypłynie 2000 Amerykanów

Statek miał przybyć na Cypr w niedzielę wieczorem, obecnie oczekuje się, że dziś rano zadokuje w Limassol z ponad 2000 Amerykanami

Ambasada USA w Nikozji oświadczyła w poniedziałek, że współpracuje z Cyprem na rzecz bezpiecznego przejazdu obywateli USA z Hajfy do portu w Limassol.

W niedzielę władze amerykańskie potwierdziły możliwość ewakuacji drogą morską. Oczekuje się, że prom odpłynie wkrótce po godzinie 9:00, a podróż zajmie 10–12 godzin. Ambasada zachęciła w poście na X obywateli USA do samodzielnego dokonywania rezerwacji na dalszą podróż z lotnisk w Larnace lub Pafos na Cyprze.

Zapowiedziano, że autobusy zabiorą ludzi z portu w Limassol na oba lotniska, ale dalsza podróż leży w gestii ewakuowanych.

W niedzielę na Cyprze wylądował brytyjski samolot, na pokładzie którego znajdowało się 115 osób, głównie obywateli Wielkiej Brytanii. Kolejny zorganizowany przez rząd Wielkiej Brytanii lot ewakuacyjny z Tel Awiwu, na pokładzie którego znajdowało się 18 obywateli brytyjskich, również przybył w sobotę rano do Larnaki, a kolejne loty mają się odbyć w nadchodzących dniach.

Ponadto w sobotę w Pafos wylądował duński samolot królewski z Izraela z 80 pasażerami na pokładzie.

Oprócz Stanów Zjednoczonych do innych krajów, które zdecydowały się na ewakuację obywateli Izraela w ramach planu Estii, należą Dania, Wielka Brytania, Portugalia, Holandia, Belgia i Niemcy.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading