fbpx

Do autobusu bez SafePass

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Minister Transportu opublikował zarządzenie dotyczące SafePass w autobusach.

Nowe zasady dotyczące jazdy samochodami osobowymi i autobusami powinny wejść w życie wraz z rozporządzeniem Ministra Zdrowia czyli od poniedziałku. Niestety Minister Transportu dopiero wczoraj opublikował nowe przepisy dotyczące podróży.

Ogólnie rzecz biorąc pozostawiono zasadę 50% zajętych miejsc w pojazdach komunikacji publicznej bez obowiązkowego SafePass. Wyjątkiem od reguły są autobusy “specjalne” czyli między innymi te kursujące wahadłowo na lotniska oraz dowożące dzieci do szkół. W pojazdach tych, jeżeli wszyscy pasażerowie mają SafePass może być zajęte 100% miejsc.


W taksówkach może być zajęte 100% miejsc z wyjątkiem siedzenia koło kierowcy.


W przypadku samochodów prywatnych wszystkie miejsca mogą być zajęte – osoby mieszkające razem w jednym gospodarstwie domowym nie muszą mieć masek na twarzy, w przypadku osób z różnych gospodarstw domowych wszyscy muszą mieć założone maski.

Nie ma więc obowiązków związanych z wcześniejszymi testami czy też obowiązkowymi szczepieniami w przypadku przemieszczania się komunikacją publiczną.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!