Dlaczego ta kobieta leży na chodniku?

To zdjęcie obiegło media społecznościowe – władze Pafos twierdzą, że to polityczna prowokacja

Wizerunek starszej kobiety leżącej na chodniku przystanku autobusowego w Pafos bez żadnego schronienia jest „ tragiczny i niedopuszczalny ” – powiedział we wtorek minister transportu Alexis Vafeades.

Zdjęcie obiegło media społecznościowe, wywołując wściekłość z powodu wystawienia starszej kobiety na działanie promieni słonecznych – inna starsza pani szukała schronienia w cieniu małego drzewa.

To jest tragiczne i niedopuszczalne. Jest to coś, czego nikt nie może tolerować. W związku z tym musimy pomyśleć o rozwiązaniu, które zapobiegnie takim zjawiskom – powiedział Vafeades.

Władze miasta Pafos wyraziły jednak niezadowolenie, twierdząc, że za zdjęciem kryły się inne motywy związane z polityką.

Kobiety na obrazie „to matka i córka mieszkające w wiosce w Pafos.

„Według przewodniczącego społeczności prowadzą oni specyficzny, wybrany przez siebie tryb życia, bez prądu i podstawowych warunków życia” – stwierdziła gmina w oświadczeniu.

Zarzuca osobom udostępniającym ten wizerunek celowe wykorzystywanie obu kobiet w celu wprowadzenia opinii publicznej w błąd i zakłócenia prac gminy prowadzonych przez ostatnie 10 lat.

Władze gminy poinformowały, że za budową wiat na przystankach zajęło się ministerstwo transportu i oczekuje się, że zbuduje wiaty na około 200 przystankach autobusowych w Pafos i Yeroskipou.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading