fbpx

Dla kogo trzecia dawka szczepionki?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło wstępny plan szczepień trzecią dawką szczepionki niektórych grup obywateli.

Dawka przypominająca zostanie podana osobom należącym do tych kategorii, które zostały zaszczepione sześć miesięcy temu liczonymi od od dnia podania drugiej dawki szczepionki – 80. latek, który został zaszczepiony w lipcu, nie otrzyma teraz trzeciej dawki szczepionki. Minister przedłoży rządowi propozycję podawania szczepionek przypominających osobom powyżej 65. roku życia i wrażliwym grupom ludności


Proces szczepień będzie przebiegał raczej „automatycznie” – najprawdopodobniej nie będzie stosowana praktyka umawiania przez portal szczepień – wszyscy zostaną poinformowani przez ministerstwo.Wszystkie osoby otrzymają szczepionki MRNA.

Decyzje ze spotkania zostaną uwzględnione we wniosku, który minister zdrowia Michalis Hatzipandelas przedstawi rządowi do zatwierdzenia w czwartek, o ile nie będzie przeszkód prawnych. Prośba o opinię prawną w tej sprawie została skierowana do Prokuratora Generalnego.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!