fbpx

Dla kogo specjalne godziny w sklepach

Ministerstwo zdrowia opublikowało wyjaśnienia, które sklepy mogą obsługiwać tylko osoby powyżej 60. roku życia i osoby niepełnosprawne do godziny 9 rano w ramach środków przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Według ministerstwa supermarkety, targi owocowo-warzywne, mini markety, sklepy mięsne, targi rybne i apteki we wszystkich miastach mogą obsługiwać tylko osoby powyżej 60. roku życia i osoby niepełnosprawne od momentu ich otwarcia do godziny 9 rano. Ministerstwo wyjaśniło, że porozumienie to nie dotyczy piekarni, kiosków ani innych przedsiębiorstw, w których klienci są obsługiwani przez krótszy okres.


Takie rozwiązanie zostało ogłoszone przez ministra zdrowia Constantinosa Ioannou w ubiegłą sobotę po tym, jak rząd wprowadził dodatkowy zestaw środków mających na celu ograniczenie trendu wzrostowego obserwowanego w ostatnich tygodniach. Ministerstwo poinformowało również, że numer telefonu 1420 nadal jest dostępny, ale tylko do zgłaszania pilnych przypadków Covid-19. Ze względu na zwiększoną liczbę telefonów odbieranych przez centrum telefoniczne pogotowia ratunkowego 1420, w sprawach o charakterze ogólnym, ministerstwo zwróciło uwagę, że 1420 działa tylko w celu zgłaszania nagłych przypadków Covid-19.

Aby uzyskać ogólne informacje na temat koronawirusa, takie jak protokoły i wytyczne, obywatele mogą zadzwonić pod numer 1412 w godzinach 8:00 a 20:00 od poniedziałku do piątku lub wysłać wiadomość e-mail na adres [email protected] .

Więcej informacji można również znaleźć pod adresem https://www.pio.gov.cy/coronavirus/ .

Ministerstwo przypomina również, że w przypadku wystąpienia objawów takich jak gorączka, kaszel, bóle mięśni, duszność, brak węchu, utrata smaku lub nieprzyjemny smak, należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!