Deszcz i grad zalał magazyn leków

Po ponad dwóch tygodniach ujawniano informacje na temat zniszczenia leków w magazynach

Woda przedostała się do magazynów leków ministerstwa zdrowia przez uszkodzony dach i spowodowała zniszczenie dużych ilości leków . Do zdarzenia doszło podczas ostatnich ekstremalnych opadów deszczu i gradobicia , które nawiedziły Nikozję w Zielony Poniedziałek.

Usunięto także tysiące paczek, aby zapobiec ich wpływowi powodzi.

Ministerstwo zdrowia jest nadal w trakcie bilansowania szkód, a poniesione straty finansowe nie zostały jeszcze oszacowane, pozostawiając otwartą kwestię, czy pacjentom grozi niedobory .

W rozmowie z nadawcą państwowym CyBC minister zdrowia Michalis Damianos odrzucił oskarżenia, jakoby ministerstwo próbowało zatuszować wydarzenie.

Naszą główną troską jest to, aby nie było żadnych niedoborów i podejmujemy działania w tym kierunku” – powiedział Damianos.

Powołano doraźną komisję farmakologów, która ma za zadanie złagodzić szkody oraz przeprowadzić skrupulatną ewidencję i sortowanie leków, które znajdowały się w placówce – poinformował minister.

Specjalistyczne środki lecznicze i leki znajdujące się w placówce ministerstwa obejmowały niektóre leki przepisywane na zamówienie potrzebującym pacjentom, a także leki ogólne stosowane w szpitalach.

Organizacja ubezpieczeń zdrowotnych (HIO) i państwowa służba zdrowia (Okypy), w imieniu których ministerstwo przechowuje zapasy leków w tych magazynach, zostały poinformowane o sytuacji dwa tygodnie temu, a władze współpracują z importerami produktów medycznych aby zniwelować niedobory.

Jak podaje Philenews, w magazynach przetrzymywano leki  o wartości kilkudziesięciu milionów euro , a konkretny budynek od miesięcy uznawano za nieodpowiedni.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading