Deportacja zamiast więzienia

Minister Sprawiedliwości proponuje aby zamiast do więzienia natychmiast deportować imigrantów

Jak stwierdziła minister Anna Koukkidis Prokopiou, duża część osadzonych to imigranci, to znaczy są skazani nie za zwykłe przestępstwa kryminalne, ale dlatego, że próbowali wyjechać z Cypru ze sfałszowanymi lub dokumentami należącymi do innych osób. . 

Minister przedstawiła Prezydentowi propozycję aby skazanych za przestępstwa związane z imigracją nie byli przetrzymywani w więzieniach ale natychmiast deportowani.

Jednym z dyskutowanych rozwiązań przeludnienia cel w więzieniu jest, według informacji „Philenews”, aby osoby skazane za przestępstwa imigracyjne były natychmiast deportowane. Zgodnie z propozycją, sądy mogłyby zatrzymać w areszcie przestępcę na krótki okres czasu i nakazać natychmiastową deportację zamiast kary pozbawienia wolności. 

W ten sposób więzienia nie będą obciążone osobami, które i tak zostaną deportowane. 

Dziś wyżywienie i zakwaterowanie skazanego kosztuje ponad 100 euro dziennie, a nie ma miejsc noclegowych, w wyniku czego niektórzy nawet śpią na podłodze. 

Jeśli chodzi o kwestię przeludnienia, która jest obecnie problemem numer jeden w więzieniach, wkrótce nastąpi rozwój sytuacji.

 W tej chwili przetrzymywanych jest ponad 120 osób, które nie popełniły żadnego przestępstwa poza podszywaniem się pod inne osoby podczas próby podróży do innego kraju europejskiego.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading